Odkryj wyjątkowe bazy smakowe

Nasze bazy smakowe pozwalają tworzyć sery o niepowtarzalnych nutach aromatycznych. Dzięki nim nadasz swoim produktom indyforalne i atrakcyjne smaki, które wyróżnią je na rynku. Poznaj nasze rozwiązania i stwórz sery, które zachwycą swoją wyjątkowością.

ROŚLINNE BAZY SMAKOWE DO SERÓW PÓŁTWARDYCH

Oferujemy szereg oryginalnych roślinnych dodatków smakowych do produkcji serów półtwardych, mających na celu nadanie produktom nowych, wyrafinowanych aromatów i smaków.

Innowacja!

Baza smakowa od „Dobra Idea” to kombinacja składników roślinnych oraz starannie wyselekcjonowanych aromatów.

Składniki aromatyczne dodatków zawsze stanowią mieszankę kilku substancji, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Sery z naszymi bazami smakowymi zachowują swój naturalny smak i aromat, lecz z delikatną nutą wprowadzonego składnika roślinnego. Jeżeli jest taka potrzeba, aromat dodatków może również subtelnie wyrównać profil smakowy sera.

Na przekroju ser zyskuje swój niepowtarzalny wzór z kawałków wybranych roślin.

W produkcji wykorzystujemy naturalne surowce roślinne, które przechodzą specjalną obróbkę mikrobiologiczną, aby wyeliminować ryzyko zakażenia sera w procesie dojrzewania.

Wiodący producenci serów, podążając za trendem poszukiwania nowych możliwości rynkowych, coraz częściej eksperymentują ze smakami – nasze bazy smakowe wpisują się w ten kierunek, oferując innowacyjne rozwiązania.

Leśny walc

Kurki i cebula smażona

Aromatyczna mieszanka złocistych kurek z podsmażoną cebulą. Stary polski specjał o intensywnym smaku, który doskonale podkreśla charakter serów.

El Greco

Orzech włoski

Sery z dodatkiem orzecha włoskiego smakują jak jesień – delikatnie cierpkie, z nutą szlachetnej goryczy. To klasyka południowych smaków, która urzeka naturalnością i elegancją.

Dostępne dwie wersje: z orzechem włoskim „białym” (bez skórki) oraz ze standardowym, ze skórką.

Jazz

Orzech włoski z miodem​

Tradycyjne polskie smakowe połączenie orzecha włoskiego z naturalną nutą miodu. Idealny smak, który nadaje serom delikatny i aksamitny słodki charakter.

Dostępne dwie wersje: z orzechem włoskim „białym” (bez skórki) oraz ze standardowym, ze skórką.

Truffaldino

Trufla​

Ekskluzywna i intensywna nuta trufli, nadająca serom wyjątkowo szlachetnego charakteru. Produkt premium dla serowych smakoszy.

Toskania

Pomidor, oliwki, papryka

Kompozycja pomidorów, oliwek i papryki nadaje serom wyraźny, śródziemnomorski charakter, podkreślając ich unikalny smak oraz dodając intensywnych, słonecznych nut. Idealna propozycji dla miłośników włoskich smaków.

Praliné

Orzech laskowy

Sery wzbogacone smakiem orzecha laskowego wyróżnia łagodny, lekko słodkawy aromat. Dodatek orzecha laskowego nadaje serom aksamitności i wyrafinowania, kojarząc się z luksusowymi pralinami.

Figaro

Żurawina

Sery z dodatkiem żurawiny łączą słodycz z delikatnie kwaskową nutą. Dodatek ten pozwala stworzyć sery zbliżone smakiem do słynnego angielskiego sera Wensleydale, podkreślając ich owocowy, świeży charakter.

KLUCZOWE CECHY

Ochrona przed mikroorganizmami

Zabezpieczenie produktów na dłużej, eliminując ryzyko kontaminacji.

Zatrzymanie wzrostu bakterii

Pomaga utrzymać świeżość i jakość przez dłuższy czas.

Zachowanie aromatu

Chroni naturalny zapach produktów, co podnosi ich wartość.

Utrzymanie struktury składników

Zachowuje idealne właściwości produktów, zapewniając ich jakość.

SMAKI MLECZNOKARMELOWE

Podczas dłuższego podgrzewania mleka laktoza reaguje z aminokwasami białek (reakcja Maillarda), tworząc związki melanoidyny i siarczków, nadające mleku nutę karmelową. Ten naturalny aromat występuje w polskim „Kajmaku”, norweskim serze „Brunust”, ukraińskim napoju mlecznym „Riażenka” oraz w klasycznym “Crème brûlée”.

Rozwój innowacyjnych technologii pozwala na tworzenie naturalnych mieszanek, których skład i aromat cechują się autentyczną naturalnością.

Innowacja!

Aromat WOŁOGDA – to niepowtarzalny bukiet mlecznych aromatów stworzony przez specjalistów „Dobra Idea”.
Specjalnie opracowany do serów dojrzewających, ale też gwarantuje wyjątkowo harmonijny efekt przy produkcji innych produktów mlecznych – masła, twarogu, serów topionych, mleka pitnego, jogurtów.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Korzystanie z nośników smaku „Dobra Idea” ma swoje zalety, a poniżej wymieniamy niektóre z nich.

Oszczędność zasobów. Przygotowanie odpowiedniej mieszanki smakowo-aromatycznej może być dość pracochłonnym procesem, wymagającym określonych warunków, technologii i czasu, szczególnie jeśli masz ograniczoną liczbę personelu. Ponadto stosowanie mieszanek przygotowanych w sposób rzemieślniczy prowadzi do nadmiernej utraty kosztownych aromatów.

Umiejętności i sprzęt. Do produkcji wysokiej jakości mieszanek potrzebne są specjalistyczne umiejętności oraz odpowiedni sprzęt, który może być niedostępny.

Jakość. Dodatki smakowe produkowane przez profesjonalistów podlegają ścisłym normom jakości i bezpieczeństwa. To gwarantuje produkt zgodny ze wszystkimi niezbędnymi standardami i wymaganiami. Co więcej, przed wprowadzeniem każdego nowego produktu do produkcji przeprowadzamy liczne i długotrwałe badania dotyczące doboru surowców oraz tworzenia optymalnego smaku i aromatu. Nośniki smaku wytwarzane w sposób rzemieślniczy nie posiadają kluczowej cechy – obecności depozytu aromatu w surowcu roślinnym.

Wygoda. Zakup gotowego produktu jest wygodny, ponieważ nie musisz martwić się o wszystkie etapy procesu produkcji – od zakupu składników po ich właściwą obróbkę i przechowywanie.

Różnorodność. Oferujemy szeroki asortyment naszych produktów, który stale się poszerza. Nasi klienci otrzymują gotowe rozwiązania smakowe, które przeszły praktyczną weryfikację rynkową.

Pomimo tych zalet, samodzielne przygotowanie nośników smaku może być bardzo interesującym procesem, który pozwala eksperymentować z różnymi recepturami, smakami i jakością. W zależności od rezultatów może to stać się fascynującym hobby lub dodatkową umiejętnością.

Rzeczywiście, dodawanie składników roślinnych do skrzepu serowego bez specjalnej obróbki przeciw Clostridium stanowi niedopuszczalne ryzyko. Składniki roślinne w naszych nośnikach smaku przechodzą specjalną obróbkę eliminującą drobnoustroje, w tym przetrwalniki różnych szczepów Clostridium. Jednak nawet najbardziej dokładna obróbka nie może zagwarantować całkowitego braku przetrwalników w produkcie. W trakcie dojrzewania sera często powstają warunki beztlenowe, które mogą sprzyjać przekształceniu przetrwalników w aktywne formy Clostridium. Dlatego zdecydowanie zalecamy stosowanie lizozymu w produkcji serów z naszymi nośnikami smaku.

Tak, oferujemy kompleksowe wsparcie techniczne, które pomoże w dostosowaniu naszych technologii do Twoich potrzeb. Nasi eksperci są dostępni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i zapewnić rozwiązania problemów produkcyjnych.

Czy masz jeszcze pytania?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w każdej kwestii. Nie wahaj się skontaktować z nami!